VI. „Skok przez skórę” w Stowarzyszeniu Górników w Czechach w Stonawie

W dniu 7 grudnia 2019 r. odbył się VI „Skok przez skórę” zorganizowany przez Stowarzyszenie Górników w Stonawie w Polskim Stowarzyszeniu Kulturalno-Edukacyjnym przy międzynarodowym udziale stowarzyszeń ze Słowacji i Polski.
Przewodniczący SKH w Stonawie, Tomáš Hejda, przywitał gości i członków stowarzyszeń górniczych, w tym burmistrza, inż. Ondřeja Febera, byłego czeskiego senatora. W zabawie górniczej podobnej do naszych tradycyjnych karczm barbórkowych wziął udział Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, który musiał sprostać wielu wyzwaniom związanym z czeskimi tradycjami górniczymi i piciem piwa, które jest nieodłącznym elementem górniczej zabawy. Wszyscy zaproszeni goście bawili się wesoło i poddawali się kolejnym wyzwaniom nad którymi czuwało Sławne, Wysokie i Nieomylne Prezydium, którym zarządzał Josef Kasper, dyrektor Głównej Służby Ratownictwa Górniczego w Ostrawie.
Dzięki Fundacji LANDEK w Ostrawie i browarowi Barnard, którzy byli sponsorami tego ważnego wydarzenia można było kolejny raz świętować Barbórkę u naszych południowych sąsiadów.

• VI. „Skok przez skórę” w Stowarzyszeniu Górników w Czechach w Stonawie_1
  • Hits: 29
  • VI. „Skok przez skórę” w Stowarzyszeniu Górników w Czechach w Stonawie_2
  • Hits: 38